O výživě při PKU/DMO

Ocitli jste se vy nebo váš blízký v situaci, kdy je potřeba zařadit do jídelníčku produkty pro speciální výživové potřeby? Portfolio produktů Nutricia je navrženo tak, aby pozitivně ovlivňovalo a zvyšovalo pohodlí ve stravování pro lidi, kteří to nejvíce potřebují v nejkritičtějších obdobích jejich života.

Nákup nutričních přípravků konzultujete s lékárníkem

V případě, že chcete řešit svou situaci pomocí nutričních přípravků, lze řadu z nich zakoupit také v lékárnách.

Poraďte se o své situaci se svým lékárníkem.

Více o výživě

O výživě
v nemoci

O výživě
při PKU/DMO

O výživě
dětí

Důležité upozornění

Potvrzuji, že osobě, o kterou pečuji, byl lékařem či jiným odborníkem ve zdravotnictví (lékárníkem nebo odborníkem v oblasti klinické výživy) předepsán nebo doporučen přípravek speciální výživy (potravina pro zvláštní lékařské účely). 

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Potraviny pro zvláštní lékařské účely jsou určeny pro řízenou dietní výživu při uvedených indikacích. Přípravky musí být používány pod dohledem lékaře a na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Pro zdraví kojenců je důležité důsledné dodržování návodu na přípravu i uvedených doporučení. Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.