Naše produkty a služby

Nabízíme produktové řešení pro širokou škálu nutričních potřeb všech věkových skupin. V případě potřeby dokážeme našimi přípravky Vás i Vaše blízké provázet po celý život – od narození až po stáří, a to v období zdraví i nemoci. Abychom co nejvíce vyšli vstříc osobním preferencím našich pacientů, nabízíme výživové přípravky v široké škále příchutí a aplikačních forem.

Mezi našimi přípravky najdete řešení pro různé individuální výživové potřeby dětí i dospělých:

  • Produkty pro kojící matky
  • Speciální mléka pro předčasně narozené děti
  • Kojenecká a batolecí mléka, speciální kojenecká mléka
  • Přípravky pro děti s alergií na bílkovinu kravského mléka nebo v riziku alergie
  • Dětské příkrmy (kaše, nápoje, příkrmy)
  • Enterální výživa pro děti – výživa k popíjení i do sondy
  • Enterální výživa pro dospělé – výživa k popíjení i do sondy
  • Modulární dietetika
  • Přípravky pro pacienty s metabolickými poruchami

V produktových řadách Nutrilon a Hami provázíme děti do 3 let, včetně dětí, které nemohu být v raném věku kojeny. Nabízíme rovněž specifické formule pro děti a dospělé se zvláštními výživovými potřebami a metabolickými poruchami.

Klinická enterální výživa je určena k naplnění nutričních potřeb lidí, kteří nemají dostatečný příjem energie a živin nebo nemohou potravu přijmout běžným způsobem. Může být ve formě výživy k popíjení (sipping), která zajišťuje potřebu výživy třeba seniorům nebo onkologickým pacientům. Sondovou enterální výživu Nutrison ordinuje lékař pacientům, kteří nemohou přijímat potravu ústy. K bezpečné aplikaci výživy slouží zdravotnické prostředky Nutricia Flocare.

Svým pacientům zajišťuje Nutricia službu rozvozu výživy (Home delivery). Služba Nutricia Domácí nutriční péče pomáhá lidem, pro něž je klinická výživa novou situací. Tito mohou také využít možnosti telefonických konzultací s nutričním terapeutem.

Kromě poskytování moderních terapeutických řešení se aktivně podílíme na organizaci různých vzdělávacích aktivit a sdružení. Pravidelně pořádáme kulinářské workshopy a účastníme se pacientských setkání.

Hledáte-li pomoc či radu v oblasti výživy, je Vám k dispozici Infolinka Nutricia. Na naše kvalifikované pracovníky se mohou obrátit nejen rodiče dětí, ale všichni pacienti a klienti, kteří hledají vhodné nutriční řešení. Rádi Vám pomůžeme zodpovědět dotazy, případně Vás nasměrujeme na konkrétního odborníka.

Více o Nutricii

Nejzajímavější historické milníky Nutricia

Naše produkty a služby​

Kontakty​

Důlěžité upozornění:

Pro výživu novorozenců a kojenců je nejpřirozenější a nejvýhodnější stravou, zastoupením svých živin a jejich kvalitou, mateřské mléko. Kojení přináší matkám i dětem řadu výhod. Je důležité, aby v době, kdy budete kojit, byla vaše strava zdravá, pestrá a vyvážená. Světová zdravotnická organizace doporučuje výhradní kojení do 6 měsíců věku dítěte, a pokud je to možné, pokračovat v kojení až do dvou let dítěte a dále. Vždy mějte na paměti, že rozhodnutí přestat kojit může být nevratné. Přechod na kojenecké mléko má i zvýšené finanční a sociální dopady oproti kojení. Kojenecká výživa by měla být používána na základě doporučení lékaře nebo osoby kvalifikované v oblasti výživy lidí, farmacie nebo péče o matku a dítě. Pro zdraví kojence je důležité důsledně dodržovat doporučený postup přípravy a dávkování a použití výrobku uvedený na obale.

Rozhodnutí o zahájení podávání příkrmů, včetně jakékoliv výjimky z pravidla šesti měsíců, by mělo být přijímáno pouze na základě doporučení lékaře nebo osob kvalifikovaných ve výživě nebo farmacii nebo jiných odborníků odpovědných za péči o matku a dítě, a to v závislosti na individuálním růstu a vývojových potřebách konkrétního kojence. Příkrmy, kaše a batolecí mléka mají být pouze součástí smíšené a vyvážené stravy dítěte.
Způsob použití a další informace na obalech. Potravina pro zvláštní výživu.