Nutricia – výživa, která pomáhá

Společnost Nutricia je již více než 100 let evropským lídrem v oblasti výživy. Přinášíme lidem možnosti výživy, které umožňují lidem prožívat lepší a zdravější životy. Ať už se jedná o výživu pro děti, dospělé, zdravé i nemocné, nebo pro lidi se specifickými výživovými potřebami. Naše výživa pomáhá měnit životy milionům lidí na celém světě. A může pomoci i Vám.

Věříme v sílu výživy

Víme, že správná výživa ve správný čas může ovlivnit trajektorii zdraví každého z nás. Toto přesvědčení je opřené o nejmodernější vědecké poznatky a zavazuje nás přinášet stále lepší nutriční řešení všem, kteří je potřebují.

Vědecké poznání přináší další důkazy o významu výživy v životě člověka. Výživa během prvních 1000 dnů od početí má zásadní vliv na budoucí zdraví dítěte. Výživa hraje významnou roli při zotavování pacientů po nemoci nebo úrazu. Může pomoci zlepšit kondici u seniorů. Umožňuje kvalitnější život pacientům s metabolickými poruchami, nebo se zavedenou sondou. Výživa je také důležitým pilířem léčby u kriticky nemocných pacientů, nebo pacientů s rakovinou.

Spolupracujeme s odborníky a lékaři

Nutricia má vlastní moderní výzkumná a vývojová střediska, jejichž posláním je vytvářet a zavádět inovativní produkty a řešení v oblasti výživy. Na kvalitu produktů a služeb, které vytváříme každý den, dohlíží stovky vědců a výživových odborníků.

Zaměřujeme svůj výzkum na produkty šité na míru konkrétním potřebám dětí i dospělých. Společně s našimi partnery stavíme na jedinečných znalostech výživy a její specifické roli ve zdraví i v nemoci. Zakládáme si na dlouhodobé spolupráci s lékaři, výživovými experty, odbornými zdravotnickými i pacientskými organizacemi. Stejně tak díky úzkému kontaktu s odborníky na různé druhy onemocnění můžeme pacientům poskytovat kvalitní odborné informace a pomáhat jim v řešení jejich různých výživových potřeb.

Jsme členem AVKV (Asociace výrobců klinické výživy), ČSZV (České sdružení pro značkové výrobky), spolupracujeme se společnostmi SKVIMP (Společnost pro klinickou výživu a intenzivní metabolickou péči).

Naše filozofie? Nejlepší péče nejen dětem a pacientům!

Všichni naši zaměstnanci pracují v souladu se zásadami BEST CARE. Staráme se o naše zákazníky a poskytujeme jim ta nejlepší a komplexní řešení v oblasti výživy. A to nejen prostřednictvím našich produktů, ale také navazujících služeb v podobně poradenství, dovážky produktů pacientům, nebo služby Domácí péče. Přístup BEST CARE aplikujeme na naše pacienty, lékaře a také v rámci mezilidských vztahů v naší firmě.

Jako součást společnosti Danone, plně podporujeme vizi „ONE PLANET. ONE HEALTH“. Věříme, že zdraví lidí a zdraví planety jsou vzájemně propojené, a proto musíme obojí chránit.

Podporujeme globální doporučení WHO pro kojení v prvních šesti měsících věku dítěte a pokračující kojení až do dvou let dítěte, v kombinaci s bezpečným zavedením vhodných doplňkových potravin. Nutricia staví na více než 40leté zkušenosti ve výzkumu mateřského mléka a plně respektuje nezastupitelné přínosy kojení pro současné i budoucí zdraví dítěte.

Více o Nutricii

Nejzajímavější historické milníky Nutricia

Naše produkty a služby​

Kontakty​