Nejzajímavější historické milníky Nutricia

Náš příběh se začal psát před více než sto lety. Na konci 19. století se v Holandsku každé páté dítě nedožilo 1. roku života kvůli nedostatku správné výživy. Neupravené kravské mléko, které bylo považováno za logického zástupce mléka mateřského, nebylo pro děti natolik bezpečné a vhodné, aby se citlivý dětský organismus dokázal vyrovnat s jeho zátěží.

Mlékař Martinus Van der Hagen se s tímto problémem rozhodl bojovat a v roce 1896 začal pomocí tzv. Backhauseovy metody vyrábět speciální mléko pro děti. Svou recepturu nazval Nutricia a později tak pojmenoval i celou společnost.

1896
Dr. Jan van der Haagen a jeho bratr Martien získávají oprávnění vyrábět pomocí tzv. Backhausenovy metody speciální mléko pro děti.
1906
Představujeme první klinický produkt v podobě řešení pro diabetické pacienty.
1946 - 1956
Otevíráme naše prvnívýzkumné a vývojové laboratoře. Ve stejném roce uvádíme na trh první zeleninové příkrmy pro děti pod značkou Olvarit. Představujeme první produkt pro speciální metabolické poruchy PKU.
1970 - 1981
Uvádíme Nutrison – produkt pro sondovou výživu. Uvádíme Fortimel, první nutriční suplement bohatý na bílkoviny (předchůdce Nutridrinku).
1986
Naši zákazníci jsou na prvním místě, proto přicházíme s novou službou – zákaznickou linkou, kde jsou k dispizici odborníci na výživu.
1998
Měníme jména na Royal Numico – tento název, který vzniká spojením tří divizí – Nutricia, Milupa, Cow & Gate. Po té, co bylo v našich laboratořích objeveno celé spektrum oligosacharidů s krátkým i dlouhým řetězcem v mateřském mléce, získáváme patent na novou inovační prebiotickou směs (scGOS /lcFOS 9:1). O dva roky později přicházíme jako první na trh s přelomovým výrobkem pro kojence - mléčnou kojeneckou výživou Nutrilon s prebiotiky GOS/FOS. Celosvětově se jedná o velký průlom a důležitý krok naší společnosti do budoucnosti.
2007
Nutricia se stává součástí skupiny Danone, kterou doplňuje svým portfoliem produktů a podporuje naplňování mise „Přinášet zdraví prostřednictvím potravin co nejvíce lidem“.
2009
Uvádíme na trh Nutridrink Compact Protein, první klinickou výživu s nízkým objemem.
2013
Globální závazek 1000 dní. Věříme, že správná výživa v prvních 1000 dnech života má vliv na budoucnost každého jedince.
2015
Otevíráme jedno z nejmodernějších výzkumných center v nizozemském Utrechtu, k urychlení inovací v oblasti dětské výživy. Partnerství a spolupráce jsou klíčové pro náš výzkum a vývoj.
NYNÍ
V současné době je Nutricia součástí Danone Group a je aktivní ve více než 40 zemích světa.

Spojením našich dvou divizí dětské výživy a klinické výživy chceme posílit jejich potenciál ze vzájemných synergií a zvýšit náš vliv a konkurenceschopnost.

Více o Nutricii

Nejzajímavější historické milníky Nutricia

Naše produkty a služby​

Kontakty​